IV Liga: słaba passa trwa

30.03.2014, 14:18

2014_Miedz_2_Legnica_-_AKS_Strzegom_-_3.jpgPo remisie 2:2 w Oleśnicy, kibice IV - ligowej Miedzi II, liczyli na rehabilitację ze strony piłkarzy za wspomniany remis z outsiderem tabeli. Okazja do poprawienia nastrojów pojawiła się w pojedynku na własnym boisku z AKS Strzegom. Legniczanie niestety zawiedli i przegrali wysoko, bo aż … 0:4.

Ten mecz wyraźnie nie wyszedł graczom Mirosława Drączkowskiego. Miedź grała nieskutecznie a sytuacje jakie stwarzała były dalekie od klarownych. Za to goście, zagrali jak nigdy. Odważnie, szybko i przede wszystkim skutecznie. AKS objął prowadzenie w 7 minucie po strzale Marcina Dobrowolskiego. Jeszcze przed przerwą udało im się podwyższyć, po tym jak sędzia odgwizdał zagranie ręką w polu karnym przez Dawida Grittnera. Rzut karny pewnie wykorzystał Michał Sudoł.

Po zmianie stron Miedź przejęła inicjatywę w pierwszych minutach. Szybko jednak zapał legniczan został ostudzony. W 57 minucie po błędzie Budzyńskiego, bezpańską piłkę do pustej bramki wbił Damian Rogaczewski. W 79 minucie spotkania wynik ustalił Marcin Dobrowolski. Miedź stworzyła sobie w drugiej odsłonie kilka okazji bramkowych, ale żadnej nie sfinalizowała.

Miedź II Legnica – AKS Strzegom 0:4 (0:2)

Bramki: 7, 79 Dobrowolski, 44 Sudoł (k), 57 Rogaczewski.

Miedź II Legnica: Budzyński – Grittner, Wosiek, Księżniakiewicz, Pilarowski (12 Kulikowski), Zieliński, Wichłacz, Kasperkiewicz (57 Krawczun), Kiełpiński, Nowak, Wojciechowski (61 Światły).