IV liga: Udany rewanż!

01.05.2024, 21:00
W środę druga drużyna Miedzi Legnica rozegrała starcie w ramach 27. serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi. Przeciwnikiem zielono-niebiesko-czerwonych była Polonia-Stal Świdnica. Nasz zespół wyraźnie pokonał ekipę ze Świdnicy 4:0.

W 14 minucie Miedzianka wyszła na prowadzenie. Bartłomieja Kota bardzo dobrym strzałem pokonał Piotr Stępień. W 34 mincuie świetny strzał na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego oddał Marcin Garuch. Trzy minuty później podobnerozwiązanie powtórzył Mateusz Ciapa. W obu przypadkach Piłka o centymetry minęła słupek bramki. Pięć minut po przerwie najwyżej w polu karnym Polonii odnalazł się Szymon Skrzypczak, który mocnym strzałem głową próbował pokonać Kota, ale w 52 mincuie udało się wbić do bramki. Po rewelacyjnym dośrodkowaniu z prawej strony akcję z pierwszej piłki zamknął Marcin Garuch. W 63 minucie po  dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od Igora Ratajczyja i wpadła do własnej bramki.W 66 minucie była rewelacyjna okazja do zmiany wyniku. Świetnie z lewej strony zagrał Marcin Garuch i piłka spadła pod nogi Piotra Stępnia, ale ten nie trafił do bramki. W 69 mincuie mieliśmy już czwarte trafienie dla Miedzianki. Piłkę w siatce umieścił Kuba Szabłowski.

Miedź II Legnica - Polonia-Stal Świdnica 4:0 (0:0)

Bramki: Piotr Stępień (13'), Marcin Garuch (52'), Igor Ratajczyk (sam.) (63'), Kuba Szabłowski (69')

Żółta kartka: Mateusz Ciapa (3'), Patryk Paszkowski (34')

Sędziował: Raosław Bielak (Wrocław)

Miedź II: 31. Mateusz Abramowicz - 5. Adam Czornij (70' 15. Jakub Kaczemba), 9. Szymon Skrzypczak, 11. Błażej Żarkowski (80' 6. Marcin Orzechowski), 13. Kacper Józefiak, 14. Louis Poznański (80' 3. Jakub Poliński), 17. Mateusz Ciapa, 19. Piotr Stępień (70' 18. Szymon Stróżyński) , 25. Oliwier Szymoaniak, 29. Miłosz Lewandowski, 70. Marcin Garuch (68' 23. Kuba Szabłowski)

Rezerwowi: 33. Wiktor Lipiec

Polonia-Stal Świdnica: 25. Bartłomiej Kot - 4. Igor Ratajczak, 5. Patryk Paszkowski (70' 22. Sandro Oboladze), 7. Wojciech Sowa, 8. Michał Łaski, 9. Dominik Jagielski (55' 87. Hubert Lipiński), 13. Jakub Filipczak, 17. Alex Przewoźny (70' 11. Dominik Misztal), 19. Emil Migas, 32. Nika Bidzinashvili (70' 14. Szymon Lisiecki) , 99. Mateusz Mojka (75' 21. Adam Wojciechowski)

Rezerwowi: 30. Piotr Widła - 69. Wiktor Chamerski