Kobiety: Pierwsze ligowe punkty kobiet

13.09.2014, 15:17

2014_dziewczyny_-_kolektyw_radwanice_3-0.jpgKobiecy zespół Miedzi Legnica zdobył pierwszy w tym sezonie komplet punktów. Legniczanki na własnym terenie podejmowały Kolektyw Radwanice. Zespół trenerki Agnieszki Nowak nie dał rywalkom żadnych szans.

Mecz zaczął się znakomicie dla legniczanek. W 4 minucie w polu karnym faulowana była Wiktoria Czapluk, a jedenastkę na gola zamieniła Karolina Naporowska. Miedź po zdobyciu prowadzenia nie przestała atakować bramki rywalek. Dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola miała Dominika Łozińska. Zawodniczka Miedzi dopięła swego w 25 minucie, zdobywając gola po podaniu Czapluk.  W 36 minucie gry w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachowała się Karolina Naporowska i zdobyła trzeciego gola ustalając tym samym wynik meczu. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, jednak legniczanki nie zdołały już podwyższyć wyniku.

- Cieszy pierwsze zwycięstwo i pierwsze - historyczne ligowe punkty dla kobiecej Miedzi Legnica – mówiła po meczu trenerka Agnieszka Nowak.

Miedź Legnica – Kolektyw Radwanice 3:0 (3:0)

Bramki: 4(k), 36 Naporowska, 25 Łozińska

Miedź Legnica: Kaźmierczak – Zatwarnicka, Kalera, Zając, Ferworn, Cybulska, Bierowiec (20 Wąsowska, Czapluk, (65 Walter), Stojanowska (65 Pater), Naporowska, Łozińska (50 Urbaniak),