LDJ: Dwa mecze, dwa remisy

14.09.2014, 18:17

2014_LDJS_LDJM-_Gornik_walbrzych_-_43.jpgJuniorzy Miedzi Legnica w ramach rozgrywek LDJ mierzyli się z zespołami Górnika Wałbrzych. Podopieczni trenera Bartosza Szymczyka zremisowali swoje spotkanie w nadzwyczajnych okolicznościach, natomiast gracze trenera Michała Grządkowskiego razili brakiem skuteczności.

Juniorzy starsi prowadzili wyrównany bój z rówieśnikami z Wałbrzycha. Po pierwszej bezbramkowej połowie, legniczanie w drugiej odsłonie wzięli się na poważnie do pracy i zepchnęli wałbrzyszan na ich połowę. Efektem lepszej gry Miedzi była bramka zdobyta przez Roberta Myrtę, który w 74 minucie pokonał bramkarza uderzeniem głową po dośrodkowaniu Michalika. Wydawało się, że Miedź dowiezie korzystny wynik do końca spotkania. Niestety tak się nie stało. Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu cztery minuty. Miedź przez czas ich trwania utrzymywała wynik 1:0. W ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Górnik doprowadził do remisu, po czym arbiter zakończył mecz. Była dokładnie 96 minuta spotkania.

Juniorzy młodsi w pierwszej części oddali plac gry rywalom. Ci natomiast nie byli w stanie wykorzystać słabszej dyspozycji legniczan. W drugiej części zespół trenera Grządkowskiego zamknął Górnika na własnej połowie i atakował. Niestety. Uderzenia piłkarzy Miedzi przeważnie szybowały wysoko nad bramką. Wobec takiej formy strzeleckiej, nawet wypracowana duża przewaga nie przełożyła się na bramki. Mecz zakończył się remisem 0:0.

Miedź LDJS Legnica – Górnik LDJS Wałbrzych 1:1 (0:0)

Bramka dla Miedzi: 74 Myrta

Miedź Legnica: Szpaderski – Ciunowicz (60 Cieślik), Magdziak, Walaszek, Pojasek (46 Górski), Krawczun, Światły (80 Poręba), J. Rusiecki (65 Michalik), Polanowski (72 Matwiejko), Sz. Rusiecki, Kuśnierz (67 Myrta).

Miedź LDJM Legnica – Górnik LDJM Wałbrzych 0:0

Miedź Legnica: Piotrowski – Stachowski, Wasiuk, Trojniarz (72 Ł. Kubań), Poręba (65 Staniszewski), Tkacz, Matwiejko (41 Cieslik), Zagórski (57 Gasek), Ćwigoń (41 Czuba), Kaśczyszyn, Tkacz (79 Ziobrowski).