LDJ: Juniorzy wracają ze Świdnicy z punktami

01.06.2014, 17:04

2014_ldjm_-_parasol_wroclaw_-_17.jpgJuniorzy Miedzi Legnica rozgrywali mecze ligowe w Świdnicy. Juniorzy starsi zmierzyli się ze Stalą Świdnica natomiast juniorzy młodsi rywalizowali z miejscowym Gryfem. W dwóch meczach nasi piłkarze zdobyli cztery punkty.

Juniorzy starsi zremisowali ze Stalą 1:1. Bramkę dla Miedzi zdobył w 28 minucie Kamil Kontraktowicz po dośrodkowaniu od Lisowskiego. Przy stanie 1:1 Miedź miała jeszcze rzut karny, którego nie wykorzystała. W przekroju całego spotkania legniczanie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia goli, jednak tym razem na drodze do siatki stawały oba słupki świdniczan.

Stal Świdnica – Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramka dla Miedzi: 28 Kontraktewicz

Miedź Legnica: Piotrowski – Lisowski, Walaszek, Górski, Poręba, Kontraktewicz, J. Rusiecki, Sz. Rusiecki, Cieślik (65 Cebulski), Myrta (75 Adach).

Juniorzy młodsi pokonali pewnie Gryf Świdnica 3:2, choć końcowe minuty meczu były dla nich nerwowe. Dwa gole dla Miedzi zdobył Igor Kuczyński, który dwukrotnie wykorzystał rzuty karne. Jedno trafienie dorzucił jeszcze Kamil Dworak. Przy stanie 3:1 na trzy minuty przed końcem meczu gospodarze zdobyli gola z rzutu karnego i na boisku zrobiło się nerwowo. Mimo to, Miedzi udało się do samego końca utrzymać korzystny rezultat.

- Wielkie brawa należą się moim zawodnikom szczególnie za walkę w drugiej połowie. Szczególne brawa należą się Michałowi Piotrowskiemu, który z konieczności wystąpił w dwóch meczach a mimo to, przy stanie 0:1 wybronił sytuację sam na sam, która dodała nam skrzydeł. Gdyby nie to, mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej – mówi Michał Grządkowski.

Gryf Świdnica - Miedź Legnica 2:3

Bramki dla Miedzi: 2 x I. Kuczyński (k), Dworak.

Miedź Legnica: Piotrowski – Drożdż, Stachowski, Bruliński, I. Kuczyński, Czuba, Dworak, Kałużny (76 Lesiak), Ł. Kubań (60 Zagórski), Wasiuk (65 E. Kuczyński), Cebulski (50 B. Kubań).