LDJ: Kolejne pewne punkty Miedzi Legnica

28.08.2014, 09:36

2014_LDJS_-_Polar_Wroclaw_10-0_-_32.jpgJuniorzy starsi i młodsi LDJ mają za sobą już drugą serie gier w nowym sezonie. Legniczanie podobnie jak na inaugurację, zgromadzili komplet punktów wysoko pokonując swoich rywali. Juniorzy starsi wygrali ze Szczytem Boguszów Gorce natomiast młodsi pokonali Orła Ząbkowice Śląskie.

Juniorzy starsi nie byli zbytnio wyrozumiali dla beniaminka LDJS. Już w 10 minucie Hubert Krawczun otworzył wynik. Pięć minut później na 2:0 dla Miedzi podwyższył Jacek Cebulski. Jeszcze przed przerwą Miedź zdołała zdobyć dwa gole. Najpierw Bartosz Światły wykończył dośrodkowanie uderzeniem głową a na 4:0 podwyższył Bartłomiej Kuśnierz. Po przerwie Miedź dorzucił jeszcze trzy trafienia. Najpierw Mateusz Cieślik pokonał bramkarza miejscowych w 59 minucie. Sześć minut później Robert Myrta wykorzystał rzut karny a wynik ustalił Mateusz Cieślik. Miedź pewnie pokonała Szczyt Boguszów Gorce 7:0 i czeka już na lubińskie Zagłębie, z którym zmierzy się w następnej kolejce w Legnicy.

Szczyt Boguszów Gorce – Miedź Legnica 0:7 (0:4)

Bramki: 10 Krawczun, 15 Cebulski, 25 Światły, 36 Kuśnierz, 59, 75 Cieślik, 65 Myrta (k).

Miedź Legnica: Mucha - Miazga, Piech (Staniszewski), Magdziak, T. Hartman (Pojasek), Krawczun, Światły, Polanowski (Dworak), Michalik (Rusiecki), Cebulski (Cieślik), Kuśnierz (Myrta).

Juniorzy młodsi także zwycięsko wrócili z pojedynku w Ząbkowicach Śląskich. Mimo wygranej, mecz nie rozpoczął się po myśli trenera Michała Grządkowskiego. Jego zespół pierwszy stracił bramkę i musiał gonić wynik. Jeszcze przed przerwą po golach Stachowskiego i Poręby, Miedź wyszła na prowadzenie. W drugiej odsłonie legniczanie już rządzili na placu gry. Najpierw wynik meczu podwyższył Socha a kolejne trafienie w tym spotkaniu zapisał na swoje konto Patryk Poręba. Gospodarze byli w stanie zdobyć jeszcze jedną bramkę. Warto wspomnieć, że Miedź miała w tym spotkaniu sporo sytuacji sam na sam oraz rzut karny, którego nie wykorzystał Kaśczyszyn.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Miedź Legnica 2:4 (1:4)

Bramki dla Miedzi: 27 Stachowski, 58 Socha, 38, 67 Poręba.

Miedź Legnica: Piotrowski – Broniek, Stachowski, Guściora (72 Gasek), Socha (65 B. Kubań),  Poręba (70 Puszczyński), Kaśczyszyn (60 Ł. Kubań), Czuba (41 Ćwigoń), Trojniarz, Zagórski (60 Wasiuk), Tkacz.