LDJM: Miedź przebiegła się po Karkonoszach

10.09.2014, 20:28

2014_LDJM_Miedz_-_Karkonosze_Jelenia_Gora_3-1_-_32.jpgJuniorzy młodsi Miedzi Legnica w ramach rozgrywek LDJ rywalizowali z Karkonoszami Jelenia Góra. Legniczanie nie byli zbyt gościnni pokonując rywali 3:1. Wynik mógłby być wyższy, gdyby zespół prowadzony przez trenera Michała Grządkowskiego był bardziej skuteczny.

Miedź w tym meczu była zespołem przeważającym. W ciągu 80 minut spotkania drużyna gości stworzyła dwie sytuacje, z których jedna zakończyła się golem. Ale od początku. W 22 minucie wynik otworzył Patryk Poręba, który sfinalizował bardzo ładną i składną akcję. Poręba wbiegł rozpędzony w pole karne, wymienił jedno szybkie podanie, po czym minął jeszcze dwóch obrońców i uderzył nie do obrony. Warto zaznaczyć, że wychowanek Miedzi Legnica zagrał tego dnia bardzo dobre zawody. Goście wyrównali dziesięć minut później po szybkiej kontrze.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla legniczan. Sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym i podyktował „jedenastkę”. Tej niestety nie wykorzystał Poręba. Siedem minut później arbiter ponownie wskazał na „wapno”. Tym razem do piłki podszedł Broniek i pewnie dał Miedzi prowadzenie. Ozdobą spotkania był gol na 3:1 autorstwa Radosława Wasiuka, który z 30 metrów pokonał bramkarza mocnym uderzeniem w długi róg. Miedź do końca meczu kontrolowała wynik i nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

Miedź Legnica – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 (1:1)

Bramki dla Miedzi: 22 Poręba, 53 Broniek (k), 61 Wasiuk.

Miedź Legnica: Piotrowski (41 Szpaderski) – Guściora, Pojasek (41 Broniek), Stachowski, Socha (41 Wasiuk), Poręba, Trojniarz (60 Zagórski), Cieślik, Kaśczyszyn (67 Czuba), Matwiejko, Tkacz (60 Staniszewski).