LDJS: Kiepski początek derbowego weekendu

05.04.2014, 14:04

2014_ldjs_miedz_zaglebie_lubin_-_9.jpgZa nami pierwsze z czterech weekendowych spotkań derbowych pomiędzy Miedzią Legnica i Zagłębiem Lubin. W rywalizacji juniorów starszych LDJ lepsi okazali się goście. Podopieczni Chrystiana Serkiesa ulegli na własnym terenie 0:5.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Miedź mimo jednobramkowego prowadzenia gości może w drugiej odsłonie powalczyć o zwycięstwo. Legniczanie wyglądali w pierwszej części przyzwoicie, a bramkę stracili po niefortunnym błędzie w obronie. Na drugą połowie Miedź wyszła zdeterminowana, ale tej determinacji starczyło tylko na kilka minut. Zagłębie dość szybko zaczęło powiększać swoja przewagę, bezlitośnie wykorzystując kolejne błędy defensywy gospodarzy. Lubinianie w drugiej odsłonie zdobyli jeszcze cztery gole i pewnie wygrali spotkanie.

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)

Miedź Legnica: Mucha – Walaszek, Wachowiec, Poręba, Lisowski, Opaluch (46 Michalik), Adach, Trojniarz (46 Kontraktewicz), J. Rusiecki (70 Bruliński), Myrta (60 Malicki), Cebulski (75 Górski).