LOJS: Dziewięć goli w sparingu z Mewą

27.02.2015, 10:33

2014_LOJS_Miedz_-_Klos_7-0_-_46.jpgJuniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica występujący w rozgrywkach Ligi Okręgowej, podejmowali na własnym terenie Mewę Kunice. Legniczanie po ciekawym spotkaniu, w którym padło aż 9 goli musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Początek meczu należał jednak do Miedzi, która stale atakowała i już w 4 min. po faulu na Andrzejewskim piłkę z rzutu wolnego uderzył Magdziak i zdobył pierwszego gola. Cztery minuty później błąd ustawienia Miedzi wykorzystał zawodnik Mewy i zrobiło się remisowo - 1:1. Mewa w ciągu 3 kolejnych zdobyła dwie kolejne bramki. Zadziałało to na podopiecznych trenera Huberta Łysego jak płachta na byka. Miedź rzuciła się do ataku. W 18 min. ładne uderzenie zza pola karnego Woźniaka daje bramkę kontaktową. Przed przerwą legniczanie mieli kilka dogodnych okazji, jednak nie znaleźli drogi do bramki Mewy.

W drugiej połowie Miedź dalej atakowała. W 52 minucie gry podanie prostopadłe Trojniarza na bramkę zamienił Andrzejewski. Miedź zyskiwała przewagęcego dowodem była kolejna bramka. Woźniak fantastycznym strzałem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi. W 67 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla gości i Mewa wyrównała. Niecałe dziesięc minut później goście podwyższyli wynik po rzucie rożnym a mecz ostatecznie skończył się przegrana legniczan 4:5.

Miedź Legnica - Mewa Kunice 4:5 (2:3)
Bramki: 4 Magdziak, 18, 65 Woźniak, 52 Andrzejewski.
Miedź Legnica: Charęza - Dang, Stefaniak, Kuczyński, Szemiot - Czuba, Wożniak, Magdziak, Kubań, Ziobrowski - Andrzejewski
Grali również: Broniek, Maciejewski, Czarnecki, Trojniarz, Bochnia