LOJS: Wyśmienity debiut w lidze

06.09.2014, 15:14

2014_LOJS_Miedz_-_Klos_7-0_-_55.jpgPodopieczni trenera Huberta Łysego znakomicie rozpoczęli sezon w Lidze Okręgowej Juniorów Starszych. Piłkarze Miedzi pewnie pokonali na własnym boisku Kłos Mokorzyn 7:0. Trzeba zaznaczyć, że goście w tym spotkaniu nie stworzyli sytuacji, które mogłyby zagrozić legnickiej bramce.

Drużyna przyjezdnych nie miała w tym meczu wiele do powiedzenia. Ich gra ograniczała się do wybijania piłki poza strefę zagrożenia. Taka strategia nie działała zbyt długo. Już w ósmej minucie sytuację sam na sam wykorzystał Szymon Czarnecki i otworzył wynik meczu. Ten sam zawodnik w 44 minucie po podaniu Piórka podwyższył na 2:0. Wcześniej legniczanie trafili jeszcze w słupek po zamieszaniu podbramkowym przy rzucie rożnym.

W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Kacper Skotarczak, który wykończył dośrodkowanie ze skrzydła. Ten sam zawodnik w 60 minucie ośmieszył cała linie obrony gości przechodząc między graczami Kłosa jak między tyczkami. Skotarczak minął jeszcze bramkarza i trafił do pustej bramki. Na domiar złego goście od 73 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z graczy. W 76 minucie było już 5:0. Tym razem solową akcję celnym uderzeniem zakończył Bartosz Staniszewski. W 81 minucie gry Skotarczak ponownie rzucił się w wir dryblingu i ponownie trafił do pustej bramki. Wynik w 86 minucie ustalił Mateusz Adamczyk.

Miedź Legnica – Kłos Mokorzyn 7:0 (2:0)

Bramki: 8, 44 Czarnecki, 58, 60, 81 Skotarczak,  76 Staniszewski, 86 Adamczyk.

Miedź Legnica: Mucha – Wójtów, Stefaniak, Górski, Adamczewski (60 Kuczyński), Laszewski (46 Tórz), Adamczyk, Sz. Rusiecki (30 Piórek), Czarnecki (70 Maciejewski), Wesołowski (46 Staniszewski), Andrzejewski (46 Skotarczak).