Miedź II odprawia z kwitkiem kolejnego rywala

13.09.2014, 20:12

2014_Miedz_2_-_aks_strzegom_3-1_-_43.jpgMiedź II pokonała kolejnego rywala. Tym razem ofiarą zespołu trenera Piotra Jacka był GKS Kobierzyce. Legniczanie wygrali 6:1 a ozdobą spotkania było trafienie Jakuba Księżniakiewicza z 40 metrów!

Gospodarze podeszli do tego spotkania bardzo ambitnie. W pierwszych minutach grali wysokim pressingiem. Niestety byli również bardzo agresywni i często faulowali piłkarzy Miedzi. Legniczanie czekali na odpowiedni moment by ruszyć do ataku. W 18 minucie po perfekcyjnie rozprowadzonym kontrataku przed bramką znalazł się Kamil Zieliński, jego strzał sparował bramkarz a piłka trafiła na głowę jednego z obrońców, który interweniował na tyle niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki. Drugi gol dla Miedzi również padł po perfekcyjnym kontrataku. Po idealnym podaniu od Zielińskiego na skrzydle znalazł się Wojciechowski, który ładnym zwodem minął rywala i popędził w pole karne gdzie zakręcił obrońcami i wpakował futbolówkę do siatki. Jeszcze przed przerwą wynik na 3:0 podwyższył Adam Wasilewski wykorzystując podanie od Kulasy.

Po przerwie obudzili się goście, którzy w 49 minucie zdobyli jak się okazało honorowe trafienie. Od tego momentu mecz się wyrównał, jednak zapędy gospodarzy postanowił ostudzić Jakub Księżniakiewicz. Obrońca Miedzi huknął nie do obrony z ponad 40 metrów! W końcówce GKS dobił Adam Wasilewski, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości po strzałach głową.

GKS Kobierzyce – Miedź Legnica 1:6 (0:3)

Bramki: Bramka samobójcza 18', Wojciechowski 35', Wasilewski 41', 90', 92', Księżniakiewicz 71',

Miedź: Bledzewski – Bartczak, Księżniakiewicz (90' Pilarowski), Bany (62' Wosiek), Oleksa – Wojciechowski (85' Chodyga), Wichłacz (81' Światły), Zieliński (38' Zatwarnicki), Kasperkiewicz, Kulasa - Wasilewski