Niestety...

27.02.2023, 20:59
Miedź po derbowej walce przegrała 1:2 w Lubinie, do końca dążąc do odwrócenia losów spotkania.

Od początku spotkania niesiona gromkim dopingiem swoich fanów Miedź ruszyła do ataku. Prawą stroną szarżował Giannis Masouras, który w 3 minucie groźnie strzelał, ale Sokratis Dioudis był na posterunku. Za chwilę dobijać z drugiej strony pola karnego próbował jeszcze Maxime Dominguez. Pięć minut później groźnie w lewy róg uderzał Tomasz Pieńko, ale Stefanos Kapino znakomicie interweniował. Na boisku nie brakowało walki i zaangażowania typowego dla meczów derbowych. W 22 minucie strzelał Łukasz Łakomy, ale został zablokowany. Z kolei w 27 minucie z prawej strony niecelnie uderzył Pieńko. W 35 minucie Dominguez w indywidualnym rajdzie mijał kolejnych rywali, ale kiedy wpadł w pole karne zabrakło finalizacji.

Trzy minuty po zmianie stron Pieńko huknął z dystansu. Kapino odbił piłkę, a dobitka Bohara z bliskiej odległości okazała się niecelna. W 50 minucie Andrzej Niewulis w nieprzepisowy sposób powstrzymał w polu karnym Dawida Kurminowskiego, a arbiter Sebastian Krasny wskazał na „wapno”. Stefanos Kapino obronił strzał z jedenastu metrów, ale przy dobitce Kacpra Chodyny nie miał już szans. W 57 minucie niecelnie uderzał Bohar. W 76 minucie Miedź była bliska wyrównania po błędzie lubińskiej defensywy, ale ostatecznie gospodarze uratowali sytuację.

Natomiast w 80 minucie Kurminowski efektowną przewrotką trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Dwie minuty później Jarosław Jach strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego z lewej strony, podwyższając prowadzenie miejscowych. W 89 minucie bramkarz Miedzi instynktowną paradą obronił strzał Martina Dolezala z bliskiej odległości. Chwilę później Kapino znów uratował swój zespół przed stratą gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę kontaktową zdobył Luciano Narsingh, po tym jak przytomnie piłkę zgrał mu Koldo Obieta Alberdi. Wcześniej o futbolówkę w powietrzu walkę stoczyli Nemanja Mijusković i Sokratis Dioudis. Miedź do końca dążyła do wyrównania, ale gole już nie padły.

KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Bramki: Kacper Chodyna (52’), Jarosław Jach (82’) – Luciano Narsingh (90+1’)

Żółte kartki: Sokratis Dioudis (90+6') - Nemanja Mijusković (90+6’)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Asystenci: Sebastian Mucha, Marcin Ciepły

Sędzia techniczny: Sebastian Tarnowski

Sędzia VAR: Bartosz Frankowski

Sędzia AVAR: Marcin Boniek

Widzów: 6 983

KGHM Zagłębie: 87. Sokratis Dioudis – 4. Jarosław Jach, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek, 20. Marko Poletanović (75’ 6. Tomasz Makowski), 21. Tomasz Pieńko (68’ 18. Filip Starzyński), 26. Kacper Chodyna (K), 27. Bartłomiej Kłudka, 39. Damjan Bohar (75’ 7. Sasa Zivec), 90. Dawid Kurminowski (82’ 15. Martin Dolezal), 99. Łukasz Łakomy

Rezerwowi: 1. Jasmin Burić, 9. Tornike Gaprindashvili, 14. Jakub Żubrowski, 24. Kacper Lepczyński, 55. Luis Mata

Miedź: 40. Stefanos Kapino - 3. Hubert Matynia (58’ 19. Dimitar Velkovski), 7. Angelo Jose Henriquez Iturra (58’ 11. Koldo Obieta Alberdi), 8. Victor Moya Martinez "Chuca", 9. Luciano Narsingh, 10. Maxime Dominguez, 14. Kamil Drygas (68’ 17. Michał Kostka), 21. Giannis Masouras (82’ 16. Dawid Drachal), 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković, 27. Andrzej Niewulis

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 5. Levent Gülen, 6. Szymon Matuszek, 15. Santiago Naveda Lara, 20. Damian Tront