Puchar Polski: Miedź – Arka 2:3. Półfinał nie dla nas

25.03.2014, 22:08

IMG_1315.JPGEmocjonujące widowisko stworzyli piłkarze Miedzi i Arki w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski! Dogrywka, pięć bramek, strzały, rajdy, sytuacje sam na sam, czerwona kartka, blisko 5 tys. kibiców na trybunach i żywiołowy doping… Niestety, po 120 minutach to Arka wygrała w Legnicy 3:2 i zagra w półfinale.

W pierwszej połowie Miedź przede wszystkim skupiła się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, ale też kilka razy groźnie zaatakowała. W 9. min Krzysztof Wołczek dośrodkował z prawej strony w pole karne Arki, Cierpka strzelił jednak obok bramki! W 17. min Burkhardt zagrał do Wojtka Łobodzińskiego, który przymierzył z 16 m, ale trafił w słupek! Niestety, bardzo aktywny Łobodziński z powodu kontuzji nie dotrwał do końca pierwszej połowy. Zastąpił go Patryk Szymański, który w 44. min dograł z lewej flanki w pole karne, nadbiegający Burkhardt strzelił na bramkę, ale Miszczuk zdołał obronić. Miedź mogła zdobyć gola do szatni, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Cierpka minimalnie chybił po zagraniu Madejskiego.

Emocjami z drugiej połowy można by obdzielić kilka meczów. Miedź wyszła na prowadzenie w 50. min. Piłkę w pole karne zagrał Wołczek, a bramkarza Arki pokonał Burkhardt. Pięć minut później padło wyrównanie. Po faulu Cierpki sędzia wskazał na wapno, a z 11 m wyrównał Szwoch. Później kibice na stadionie Orła Białego oglądali jedno z bardziej emocjonujących widowisk w ostatnich latach! Akcja za akcję, rajd za rajd, strzał za strzał – obie strony tworzyły na przemian groźne sytuacje bramkowe i obie tak samo je marnowały. Dla Arki najbliżej zdobycia gola byli Tomasik i Aleksander, po drugiej stronie próbowali Machaj, Szymański i Burkhardt, ale wszyscy bezskutecznie.

W dogrywce trwała wymiana ciosów. W 100. min Arkę na prowadzenie wyprowadził Tomasik i Miedź, aby wygrać, musiała strzelić 2 bramki. W 117. min czerwoną kartką za faul poza polem karnym ukarany został bramkarz Andrzej Bledzewski i między słupkami stanął Radosław Bartoszewicz. Chwilę później Aleksander silnym strzałem podwyższył prowadzenie Arki na 3:1, a w kolejnej akcji do bramki Arki trafił z woleja Wołczek i ustalił wynik meczu. Arka wygrała w Legnicy 3:2 i zagra w półfinale.

MIEDŹ LEGNICA - ARKA GDYNIA 2:3 (1:1, 0:0)

Bramki: Burkhardt (50), Wołczek (119) oraz Szwoch (54-karny), Tomasik (100), Aleksander (118). Żółte kartki: Bartoszewicz, Zasada oraz Ślusarski, Wojowski. Czerwona kartka: Bledzewski (Miedź, 117 - za faul). Sędziuje: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 4600.

MIEDŹ: Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka, Łobodziński (36 Szymański), Madejski, Burkhardt (102 Nowak), Zakrzewski (55 Machaj).

ARKA: Miszczuk - Aleksander, Cichocki, da Silva (11 Ślusarski), Juraszek, Kowalski (55 Budka), Pruchnik, Wojowski , Tomasik, Szwoch, Couto (55 Radzewicz).