Aktualności

Akademia

Rafał Szczygieł odbywa staż trenerski w APML

03.02.2024, 09:00
Rafał Szczygieł trener grup dziecięcych klubu KS Sparta Grabik odbywa staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Szkoleniowiec jest pod wrażeniem przebiegu swojej trenerskiej praktyki w Legnicy.

Rafał Szczygieł w Sparcie Grabik przede wszystkim zajmuje się obszarem dziecięcym na poziomie skrzatów i żaków oraz uczestniczy w procesie szkoleniowym młodzików, trampkarzy i orlików. Trener Szczygieł wybrał staż w APML bo jak sam mówi, w Legnicy ma miejsce bardzo rozwojowy projekt.

- Wybrałem staż w Akademii Miedzi ponieważ jest to bardzo dobrze rozwijająca się akademia. Poza tym, wielu chłopców z mojego klubu trafia do Miedzi na testy. Chciałem też zobaczyć jak wewnątrz pracuje duża akademia piłkarska - mówi o swoich motywacjach trener Szczygieł.

Trener stażysta dotychczas miał okazję obserwować zajęcia drużyn w piłce 11-osobowej oraz wziął udział w wewnętrznych spotkaniach organizacyjnych sztabów APML.

- Rewelacja. Bardzo mi się tu podoba. Zostałem znakomicie przyjęty przez dyrektora, trenerów oraz pracowników klubu. Wszyscy są bardzo pomocni, a dzięki temu mam szansę przyswojenia sporej ilości wiedzy. Jestem bardzo zadowolony z mojego pobytu w Legnicy - dodaje trener Szczygieł.

Trenerowi Rafałowi życzymy udanego i wartościowego stażu w Akademii Miedzi, a wszystkich, którzy chcieliby być jak trener Szczygieł i odbyć staż w APML zapraszamy do kontaktu.

*

Koordynator staży trenerskich w Akademii Miedzi

Trener Gustaw Sadowski

tel. 503 389 633

e-mail: gustaw.sadowski@miedzlegnica.eu


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/