Sparing: Miedź Legnica – Górnik Wałbrzych 4:0

14.02.2015, 13:51

2014_miedz_legnica_-_gornik_walbrzych_spar_-_5.jpgW meczu sparingowym rozegranym w Legnicy Miedź pokonała II-ligowego Górnika Wałbrzych 4:0. Dwie bramki dla legniczan zdobył Adrian Woźniczka, a po jednej dołożyli Tadas Labukas i Adam Wasilewski. W drugiej połowie w barwach Miedzi wystąpił testowany Jorge Kadu, który ostatnio bronił barw Zawiszy Bydgoszcz.

Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie – w 25. min po akcji na lewym skrzydle Adrian Woźniczka z ostrego kąta skierował piłkę do siatki obok bramkarza Górnika. Już pięć minut później było 2:0 po trafieniu głową Tadasa Labukasa, a jeszcze przed przerwą kolejny raz na listę strzelców wpisał się Woźniczka, tym razem zaskakując bramkarza gości strzałem sprzed pola karnego. Boczny obrońca Miedzi mógł skompletować w tym meczu hat-tricka, bo w drugiej połowie miał jeszcze jedną, dobrą okazję bramkową, ale tym razem przestrzelił. Czwartą bramkę dla Miedzi zdobył w 70. min Adam Wasilewski, który ustalił wynik spotkania.

W drugiej połowie w składzie Miedzi wystąpił testowany Jorge Kadu, który w ostatniej rundzie bronił barw Zawiszy Bydgoszcz (20 meczów, 2 bramki), ale nie zachwycił.

Kolejny sparing Miedź rozegra już w najbliższą środę z GKS Bełchatów (na wyjeździe).

MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK WAŁBRZYCH 4:0 (3:0)

Bramki: Woźniczka 2 (25, 40), Labukas (30), Wasilewski (70).

MIEDŹ: Smug (46 Bledzewski) - Bartczak (59 Zieliński), Lafrance (46 Midzierski), Mrowiec, Woźniczka (61 Księżniakiewicz), Bartoszewicz, Kakoko (46 Cierpka), Łobodziński (55 Zatwarnicki), Szczepaniak (68 Wasilewski), Garuch (65 Daniel), Labukas (46 Kadu).