Sparing: Miedź Legnica – UKP Zielona Góra 8:0

21.02.2015, 13:45

2015_SPARING_-_Lechia_Zielona_Gora_-_13.jpgW meczu sparingowym rozegranym w Legnicy Miedź rozbiła III-ligowy UKP Zielona Góra aż 8:0. Trzy bramki dla legniczan zdobył Mateusz Szczepaniak, dwie Jakub Chrzanowski, a po jednej Adrian Cierpka i Tomasz Midzierski. Ponadto goście zaliczyli jedno trafienie samobójcze.

Do przerwy Miedź prowadziła 3:0, choć wynik mógł być wyższy. Już w 10. min Szczepaniak trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Bartczaka. Dziesięć minut później było 2:0. Uderzenie Kadu odbił bramkarz UKP, ale przy dobitce Cieprki był bez szans. Trzecią bramkę goście wbili sobie sami po zagraniu Szczepaniaka. Miedź mogła zdobyć kolejne bramki, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kadu minimalnie spudłował, a Bartoszewicz nie wykorzystał karnego (jego strzał obronił bramkarz zielonogórzan).

Worek z bramkami legniczanie rozwiązali po przerwie. Dwie bramki zdobył wprowadzony za Kadu Chrzanowski (podania Szczepaniaka i Daniela), kolejne dwie dołożył Szczepaniak (w obu przypadkach asystę zaliczył Zatwarnicki), a wynik na 8:0 ustalił strzałem z rzutu karnego Midzierski (po faulu na Chrzanowskim).

- Ten sparing spełnił nasze oczekiwania. Założenia były dwa: przećwiczyć atak pozycyjny i odblokować naszych napastników. Oba zostały zrealizowane w stu procentach – podsumował Janusz Kudyba, trener Miedzi.

MIEDŹ LEGNICA – UKP ZIELONA GÓRA 8:0 (3:0)

Bramki: Szczepaniak 3 (10, 65, 75), Chrzanowski 2 (56, 61), Cierpka (20), Midzierski (83-karny), samobójcza (34).

MIEDŹ: Budzyński (46 Smug) – Bartczak (46 Zieliński), Lafrance (46 Mrowiec), Midzierski, Woźniczka (46 Księżniakiewicz), Bartoszewicz (56), Kakoko (46 Daniel), Cierpka, Szczepaniak, Garuch (46 Zatwarnicki), Kadu (46 Chrzanowski).