Zagramy w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski!

19.04.2023, 19:06
Miedź II Legnica awansowała do finału rozgrywek o Dolnośląski Puchar Polski. Legniczanie w meczu półfinałowym pokonali Piast Żmigród 3:2 i tym samym zapewnili sobie miejsce w meczu o główne trofeum tych rozgrywek.

Miedź awansowała do finału choć początek meczu w Żmigrodzie tego nie zapowiadał. Już w 12 minucie gospodarze objęli prowadzenie po długiej wrzutce w pole karne, którą na gola zamienił Patryk Szymański. Do wyrównania doprowadził w 19 min. Zalewski, który wykończył kombinacyjną, dwójkową akcję z Bogaczem. Osiem minut później było już 2:1 dla Miedzi. Tym razem Sławek dośrodkował piłkę w pole karne, a Emmanuel Agbor skierował ją do bramki strzałem przy krótkim słupku. Gospodarze doprowadzili do remisu tuż przed przerwą. Tomasz Dyr. Przelobował Alana Madalińskiego przy próbie dośrodkowania w pole karne.

W drugiej połowie na kolejnego gola czekaliśmy do 73 minuty. Miedź wyprowadziła szybką kontrę, po której Sławek wszedł w pole karne i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka pokonując Korytkowskiego.  Jak się okazało, był to ostatni gol tego meczu, który ostatecznie dał Miedzi II awans do wielkiego finału, gdzie czeka Polonia-Stal Świdnica.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica 2:3 (2:2)

Bramki: 12 Szymański, 45 Dyr - 21 Zalewski, 27 Agbor, 73 Sławek.

Piast Żmigród (skład wyjściowy): Korytkowski - Szymański, Majbroda, Sołtyński, Chouwer, Jarczak, Juwa, Maksymenko, Żytko, Dyr, Gołębiowski.

Miedź II Legnica: Madaliński - Pojasek, Rajnisz, Orzechowski - Zalewski, Lewandowski (75 Skowron), Garuch, Sławek - Szczepanek, Agbor (65 Poręba), Bogacz (73 Dryja).