Aktualności

Akademia

Louis Poznański zawodnikiem Miedzi II

09.02.2024, 19:00
Louis Poznański zasila zespół Miedzi II Legnica. 23-letni obrońca z naszym klubem związał się półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Pomocnik urodzony 24 maja 2001 roku rozpoczął przygodę z piłką w Werderze Brema. W 2015 roku został powołany do reprezentacji Polski do lat 15, jednak już rok później po Louisa zgłosiła się młodzieżowa kadra Niemiec. W “Die Mannschaft” przeszedł od szczebla U15 do szczebla U18 włącznie. Po sześciu latach gry dla Werderu przeniósł się do Bayernu Monachium, gdzie grał w jednym zespole z Joshuą Zirkzee. Po rocznej przygodzie wrócił do Bremy, trafiając do zespołu rezerw ,,Die Grün-Weißen”. W 2022 roku trafił do Grecji zasilając szeregi PAS Giannina FC. 22 lutego 2023 roku został zawodnikiem Lechii Gdańsk, jednak ze względu na trapiące go kontuzje był zmuszony rozstać się z klubem już 1 września tego samego roku. Od rundy wiosennej aktualnego sezonu będzie reprezentował barwy Miedzi II. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
 
 - Bardzo się cieszę z możliwości transferu do takiego klubu jakim jest Miedź Legnica. Byłem tutaj na testach, dużo rozmawiałem z trenerem, poznałem zawodników i uznałem, że jestem gotowy, aby zasilić ten zespół. Bardzo mi się tutaj podoba, treningi są wymagające, ale ja się cieszę, ponieważ moim celem jest zagrać jak najwięcej minut i pokazać na co mnie stać. Jednocześnie jestem wdzięczny, że klub daje mi szansę powrotu do formy - powiedział Louis Poznański po związaniu się z legnickim klubem.
 
Louis, witamy w Miedzi i życzymy powodzenia!
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/